BMW 220dx Gran Coupe

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 4000
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4526 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1420 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 152 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 430 L
Багажник max -0 L
Тежина на празно возило 1640 kg
Дозволена тежина 2110 kg
Носивост 545 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/40R18
Забрзување 0-100 km/h 7.3 s
Највисока брзина 234 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.7 L
Потрошувачка просек NEDC 5.1 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 149 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило -0 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија -0 год
Сериска опременост