Haval Jolion 1.5T 7DTC Supreme 4×2

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1497 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 105 kW (143 КС) / 5600-6000
Вртежен момент 220 Nm при 2000-4500 min-1
Должина 4472 mm
Ширина 1841 mm
Висина 1574 mm
Растојание меѓу оски 2700 mm
Растојание од подлога 185 mm
Багажник 337 L
Багажник max 1133 L
Тежина на празно возило 1420 kg
Дозволена тежина 1740 kg
Носивост 320 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R19
Забрзување 0-100 km/h 9.8 s
Највисока брзина 185 km/h
Потрошувачка во град NEDC 9,5 L
Потрошувачка на пат NEDC 6,1 L
Потрошувачка просек NEDC 7,5 L
Резервоар 55L
Гаранција на возило 5 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Самостојно паркирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда