Suzuki Swift 1.2 Hybrid GL

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 61 kW (82 КС) / 5700
Вртежен момент 108 Nm при 4500 min-1
Должина 3860 mm
Ширина 1735 mm
Висина 1495 mm
Растојание меѓу оски 2450 mm
Растојание од подлога 115 mm
Круг на вртење 9.6 m
Багажник 265 L
Багажник max 980 L
Тежина на празно возило 994 kg
Дозволена тежина 1365 kg
Носивост 371 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 175/65R15
Највисока брзина 165 km/h
Потрошувачка просек WLTP 4.4 L
Емисија СО2 WLTP 99 g
Резервоар 37L
Гаранција на возило 5 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Навигација
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер.Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Централна брава со далечинска команда