Suzuki Swift 1.2 Hybrid 4WD GLX

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 61 kW (82 КС) / 5700
Вртежен момент 108 Nm при 4500 min-1
Должина 3860 mm
Ширина 1735 mm
Висина 1520 mm
Растојание меѓу оски 2450 mm
Растојание од подлога 140 mm
Круг на вртење 9.6 m
Багажник 265 L
Багажник max 980 L
Тежина на празно возило 1070 kg
Дозволена тежина 1441 kg
Носивост 371 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/55R16
Највисока брзина 160 km/h
Потрошувачка просек WLTP 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 110 g
Резервоар 37L
Гаранција на возило 5 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Навигација
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер.Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Полу-автопилот
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда