Volkswagen T7 Multivan 2.0 TDI DSG долго м.р.

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3000 min-1
Вртежен момент 360 Nm при 1600 min-1
Должина 5173 mm
Ширина 1941 mm
Висина 1907 mm
Растојание меѓу оски 3124 mm
Растојание од подлога 152 mm
Круг на вртење 12,1 m
Багажник 763 L
Багажник max 4005 L
Тежина на празно возило 2065 kg
Дозволена тежина 2850 kg
Носивост 785 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија Ван
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 11.6 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7.9 L
Потрошувачка на пат WLTP 5,5 L
Потрошувачка просек WLTP 6,4 L
Емисија СО2 WLTP 168 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда