Volkswagen T-Roc 2.0 TDI Style 4Motion DSG

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 360 Nm при 1600 min-1
Должина 4236 mm
Ширина 1819 mm
Висина 1584 mm
Растојание меѓу оски 2590 mm
Растојание од подлога 161 mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 445 L
Багажник max 1290 L
Тежина на празно возило 1560 kg
Дозволена тежина 2070 kg
Носивост 510 kg
Приколка со сопирачки 1700 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h 8,5 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7,3 L
Потрошувачка на пат WLTP 4,7 L
Потрошувачка просек WLTP 5,5 L
Емисија СО2 WLTP 144 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда