Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI Business

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 340 Nm при 1600 min-1
Должина 4773 mm
Ширина 1832 mm
Висина 1476 mm
Растојание меѓу оски 2786 mm
Растојание од подлога 145 mm
Круг на вртење 11,7 m
Багажник 650 L
Багажник max 1780 L
Тежина на празно возило 1568 kg
Дозволена тежина 2170 kg
Носивост 602 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h 9,1 s
Највисока брзина 213 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5,5 L
Потрошувачка на пат NEDC 3,7 L
Потрошувачка просек NEDC 4,3 L
Потрошувачка во град WLTP 6,6 L
Потрошувачка на пат WLTP 4,1 L
Потрошувачка просек WLTP 4,9 L
Емисија СО2 WLTP 128 g
Резервоар 59L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда