Volkswagen Passat 2.0 TDI (200) 4Motion Business

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 147 kW (200 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4775 mm
Ширина 1832 mm
Висина 1476 mm
Растојание меѓу оски 2786 mm
Растојание од подлога 145 mm
Круг на вртење 11,7 m
Багажник 586 L
Багажник max 1152 L
Тежина на празно возило 1634 kg
Дозволена тежина 2200 kg
Носивост 566 kg
Приколка со сопирачки 2200 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 234 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.2 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.4 L
Потрошувачка просек NEDC 5.1 L
Потрошувачка во град WLTP 8.1 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.1 L
Потрошувачка просек WLTP 5.8 L
Емисија СО2 WLTP 153 g
Резервоар 66L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда