Volkswagen ID.7 Pro

Мотор Електрo
Гориво Електро
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 1 ст.
Моќност 210 kW (286 КС)
Вртежен момент 545 Nm
Должина 4961 mm
Ширина 1862 mm
Висина 1536 mm
Растојание меѓу оски 2971 mm
Круг на вртење 10,9 m
Багажник 532 L
Багажник max 1600 L
Тежина на празно возило 2172 kg
Дозволена тежина 2630 kg
Носивост 458 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/50R19, 255/45R19
Забрзување 0-100 km/h 6,5 s
Највисока брзина 180 km/h
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 621 km
Досег при возење на струја во град 774 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 77,0 kWh
Моќност на вграден полнач 11 kW
Моќност на електромотор напред - kW
Моќност на електромотор назад 210 kW
Вртежен момент на електромотор напред - Nm
Вртежен момент на електромотор назад 545 Nm
Времетраење на полнење 100%: 480 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач / станица за полнење 11 kW); 80%: 28 min. (DC полнач 175,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја 180 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Аудио систем
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дисплеј проекциски
 • Камера 360 степени
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда