Volkswagen ID.5 Pro

volkswagen id 5
Мотор Електрo
Гориво Електро
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 1 ст.
Моќност 128 kW (174 КС)
Вртежен момент 235 Nm
Должина 4599 mm
Ширина 1852 mm
Висина 1616 mm
Растојание меѓу оски 2770 mm
Круг на вртење 11,6 m
Багажник 543 L
Багажник max 1575 L
Тежина на празно возило 2118 kg
Дозволена тежина 2650 kg
Носивост 532 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 10,4 s
Највисока брзина 160 km/h
Потрошувачка просек NEDC 14,6 kWh/100 km L
Потрошувачка просек WLTP 16,3 kWh/100 km L
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 544 km
Досег при возење на струја во град - km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 77 kWh
Моќност на вграден полнач - kW
Моќност на електромотор напред - kW
Моќност на електромотор назад 128 kW
Вртежен момент на електромотор напред - Nm
Вртежен момент на електромотор назад 235 Nm
Времетраење на полнење 100%: 7:30 h. (11 kW), 29 min. (DC станица за полнење 170 kW)
Највисока брзина при возење на струја 160 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на волан
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал