Volkswagen ID.5 Pro Performance

volkswagen id 5
Мотор Електрo
Гориво Електро
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 1 ст.
Моќност 150 kW (204 КС)
Вртежен момент 310 Nm
Должина 4599 mm
Ширина 1852 mm
Висина 1616 mm
Растојание меѓу оски 2770 mm
Круг на вртење 11,6 m
Багажник 543 L
Багажник max 1575 L
Тежина на празно возило 2118 kg
Дозволена тежина 2650 kg
Носивост 532 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 8,4 s
Највисока брзина 160 km/h
Потрошувачка просек NEDC 14,6 kWh/100 km L
Потрошувачка просек WLTP 16,0 kWh/100 km L
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 534 km
Досег при возење на струја во град 702 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 77 kWh
Моќност на вграден полнач - kW
Моќност на електромотор напред - kW
Моќност на електромотор назад 150 kW
Вртежен момент на електромотор напред - Nm
Вртежен момент на електромотор назад 310 Nm
Времетраење на полнење 100%: 450 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач/Станица за полнење 11,0 kW); 80%: 29 min. (DC станица за полнење 135,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја 160 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на волан
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал