Volkswagen Arteon R 2.0 TSI 4Motion DSG

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1984 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 235 kW (320 КС) / - min-1
Вртежен момент 420 Nm при 2100 min-1
Должина 4866 mm
Ширина 1871 mm
Висина 1460 mm
Растојание меѓу оски 2835 mm
Растојание од подлога 138 mm
Круг на вртење 11,9 m
Багажник 563 L
Багажник max 1557 L
Тежина на празно возило 1778 kg
Дозволена тежина 2290 kg
Носивост 512 kg
Приколка со сопирачки 2200 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/45R18
Забрзување 0-100 km/h 4,9 s
Највисока брзина 250 km/h
Потрошувачка во град NEDC 9,9 L
Потрошувачка на пат NEDC 6,4 L
Потрошувачка просек NEDC 7,7 L
Потрошувачка во град WLTP 13,3 L
Потрошувачка на пат WLTP 7,6 L
Потрошувачка просек WLTP 8,9 L
Емисија СО2 WLTP 201 g
Резервоар 66L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда