Volkswagen Arteon 2.0 TDI (200) Elegance DSG 4Motion

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 147 kW (200 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4866 mm
Ширина 1871 mm
Висина 1460 mm
Растојание меѓу оски 2835 mm
Растојание од подлога 138 mm
Круг на вртење 11,9 m
Багажник 563 L
Багажник max 1557 L
Тежина на празно возило 1724 kg
Дозволена тежина 2280 kg
Носивост 556 kg
Приколка со сопирачки 2200 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/45R18
Забрзување 0-100 km/h 7,4 s
Највисока брзина 234 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.1 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.2 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка во град WLTP 8.1 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.9 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 149 g
Резервоар 66L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
  • Автоматско вклучување светла
  • Автоматско долго светло
  • Амбиентално осветлување
  • Воздушна перница за колена на возач
  • Воздушни перници – странични – напред
  • Воздушни перници за возач и совозач
  • Воздушни перници за глава - напред и назад
  • Греење на предни седишта
  • Дигитални инструменти
  • Задна камера
  • Затемнети задни стакла
  • Камера 360 степени
  • Клима уред – автоматски – двозонски
  • Кожа на волан
  • Кожени седишта
  • ЛЕД задни светла
  • ЛЕД предни светла - сите функции
  • Магленки напред
  • Мултифункциски волан
  • Навигација
  • Паркинг сензори - напред и назад
  • Паркирна сопирачка – електрична
  • Патосници
  • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
  • Потпирач за раце назад
  • Потпирач за раце напред
  • Препознавање замор
  • Пристап и старт без клуч
  • Радио
  • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
  • Ретровизори - електрика
  • Ретровизори - загревани
  • Ретровизори - самостојно собирање
  • Седишта напред со слабинско нагодување
  • Сензор за дожд
  • Средишен контролен дисплеј
  • Темпомат
  • Тркала од лесен метал
  • Централна брава со далечинска команда