Volkswagen Arteon 2.0 TDI (200) Elegance DSG

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 147 kW (200 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4866 mm
Ширина 1871 mm
Висина 1460 mm
Растојание меѓу оски 2835 mm
Растојание од подлога 138 mm
Круг на вртење 11,9 m
Багажник 563 L
Багажник max 1557 L
Тежина на празно возило 1648 kg
Дозволена тежина 2220 kg
Носивост 572 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/45R18
Забрзување 0-100 km/h 7,9 s
Највисока брзина 237 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7.3 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.5 L
Потрошувачка просек WLTP 5.2 L
Емисија СО2 WLTP 137 g
Резервоар 66L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда