Volkswagen Amarok 3.0 TDI 4Motion Automatik Panamericana

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 10 ст.
Работна зафатнина 2993 ccm
Број на цилиндри 6 цил.
Моќност 177 kW (240 КС) при 3250/min
Вртежен момент 600 Nm при 2250 min-1
Должина 5350 mm
Ширина 1910 mm
Висина 1884 mm
Растојание меѓу оски 3270 mm
Круг на вртење 12,9 m
Тежина на празно возило 2367 kg
Дозволена тежина 3350 kg
Носивост 983 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 4
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 255/65R18
Забрзување 0-100 km/h 8,8 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град WLTP 12,6 L
Потрошувачка на пат WLTP 8,7 L
Потрошувачка просек WLTP 10,1 L
Емисија СО2 WLTP 265 g
Резервоар 80L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Аудио систем
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда