Volkswagen Amarok 2.0 TDI 4Motion Automatik Life

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 10 ст.
Работна зафатнина 1996 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 151 kW (205 КС) при 3750/min
Вртежен момент 500 Nm при 2000 min-1
Должина 5350 mm
Ширина 1910 mm
Висина 1884 mm
Растојание меѓу оски 3270 mm
Круг на вртење 12,9 m
Тежина на празно возило 2291 kg
Дозволена тежина 3230 kg
Носивост 939 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 4
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 255/70R17
Забрзување 0-100 km/h 10,5 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка во град WLTP 10,5 L
Потрошувачка на пат WLTP 7,4 L
Потрошувачка просек WLTP 8,7 L
Емисија СО2 WLTP 229 g
Резервоар 80L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда