Toyota RAV4 2.0 CVT Dynamic AWD

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1987 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 129 kW (175 КС) / 6600
Вртежен момент 208 Nm при 4300 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1855 mm
Висина 1685 mm
Растојание меѓу оски 2690 mm
Растојание од подлога 190 mm
Круг на вртење 11.8 m
Багажник 580 L
Багажник max 1690 L
Тежина на празно возило 1565 kg
Дозволена тежина 2050 kg
Носивост 485 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/65R17
Забрзување 0-100 km/h 11 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.3 L
Потрошувачка просек NEDC 5.8 L
Потрошувачка просек WLTP 5.6 L
Емисија СО2 WLTP 126 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда