Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Aut. Special Edition

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 2755 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 150 kW (204 КС) / 3000
Вртежен момент 500 Nm при 1600 min-1
Должина 4840 mm
Ширина 1885 mm
Висина 1845 mm
Растојание меѓу оски 2790 mm
Растојание од подлога 215 mm
Круг на вртење 11.8 m
Багажник 621 L
Багажник max 1934 L
Тежина на празно возило 2495 kg
Дозволена тежина 2990 kg
Носивост 495 kg
Приколка со сопирачки 3000 kg
Каросерија Теренец
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 7
Димензија на гуми 245/70R17
Забрзување 0-100 km/h 9.9 s
Највисока брзина 175 km/h
Потрошувачка просек WLTP 9.5 L
Емисија СО2 WLTP 249 g
Резервоар 87L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Аудио систем
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Сончев кров
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда