Toyota Hilux 2.4 D-4D 4×4 Comfort Единечна Кабина

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 2393 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3400 min-1
Вртежен момент 400 Nm при 1600 min-1
Должина 5325 mm
Ширина 1855 mm
Висина 1810 mm
Растојание меѓу оски 3085 mm
Растојание од подлога 289 mm
Круг на вртење 12.8 m
Тежина на празно возило 2155 kg
Дозволена тежина 3150 kg
Носивост 995 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 2
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 2
Димензија на гуми 265/65R17
Забрзување 0-100 km/h 13.2 s
Највисока брзина 170 km/h
Потрошувачка просек WLTP 9.2 L
Емисија СО2 WLTP 241 g
Резервоар 80L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - мануелен
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - загревани
 • Централна брава со далечинска команда