Toyota Camry 2.5 Hybrid Elegance

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 2487 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 131 kW (178 КС) / 6000
Вртежен момент 221 Nm при 3600 min-1
Должина 4885 mm
Ширина 1840 mm
Висина 1445 mm
Растојание меѓу оски 2825 mm
Растојание од подлога 145 mm
Круг на вртење 12.2 m
Багажник 524 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1595 kg
Дозволена тежина 2100 kg
Носивост 505 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R17
Забрзување 0-100 km/h 8.3 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5.3 L
Емисија СО2 WLTP 120 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда