Toyota C-HR 2.0 Plug-In Hybrid Club

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Работна зафатнина 1987 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 112 kW (152 КС) / 6000
Вртежен момент 190 Nm при 4400 min-1
Должина 4362 mm
Ширина 1832 mm
Висина 1564 mm
Растојание меѓу оски 2640 mm
Растојание од подлога 137 mm
Круг на вртење 11,6 m
Багажник 350 L
Тежина на празно возило 1660 kg
Дозволена тежина 2130 kg
Носивост 470 kg
Приколка со сопирачки 725 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R18
Забрзување 0-100 km/h 7,3 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка просек WLTP 0,9 L
Емисија СО2 WLTP 19 g
Резервоар 43L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 66 km
Досег при возење на струја во град 85 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 13,8 kWh
Моќност на вграден полнач 11 kW
Моќност на електромотор напред 120 kW
Моќност на електромотор назад - kW
Вртежен момент на електромотор напред 208 Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење 100%: 210 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач/станица 11,0 kW), 150 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач/станица 22,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја - km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Спортски седишта напред
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда