Toyota C-HR 1.8 Hybrid Cult

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Работна зафатнина 1798 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 72 kW (98 КС) / 5200
Вртежен момент 142 Nm при 4600 min-1
Должина 4362 mm
Ширина 1832 mm
Висина 1558 mm
Растојание меѓу оски 2640 mm
Растојание од подлога 154 mm
Круг на вртење 11,6 m
Багажник 447 L
Тежина на празно возило 1505 kg
Дозволена тежина 1930 kg
Носивост 425 kg
Приколка со сопирачки 725 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/60R17
Забрзување 0-100 km/h 9,9 s
Највисока брзина 175 km/h
Потрошувачка во град WLTP 3,8 L
Потрошувачка на пат WLTP 4,1 L
Потрошувачка просек WLTP 4,7 L
Емисија СО2 WLTP 105 g
Резервоар 43L
Гаранција на возило 10 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја - km
Досег при возење на струја во град - km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 4,1 kWh
Моќност на вграден полнач - kW
Моќност на електромотор напред 95 kW
Моќност на електромотор назад - kW
Вртежен момент на електромотор напред 185 Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење -
Највисока брзина при возење на струја - km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Спортски седишта напред
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда