Suzuki Vitara 1.4 Hybrid GLX 4WD

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1373 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 95 kW (129 КС) / 5500
Вртежен момент 235 Nm при 2000 min-1
Должина 4175 mm
Ширина 1775 mm
Висина 1610 mm
Растојание меѓу оски 2500 mm
Растојание од подлога 175 mm
Круг на вртење 10.4 m
Багажник 375 L
Багажник max 1120 L
Тежина на празно возило 1240 kg
Дозволена тежина 1770 kg
Носивост 530 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.5 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.5 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка во град WLTP 6.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.1 L
Потрошувачка просек WLTP 5.9 L
Емисија СО2 WLTP 132 g
Резервоар 47L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда