Suzuki Swift 1.2 Hybrid GLX CVT

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 61 kW (83 КС) / 6000
Вртежен момент 107 Nm при 2800 min-1
Должина 3840 mm
Ширина 1735 mm
Висина 1480 mm
Растојание меѓу оски 2450 mm
Растојание од подлога 115 mm
Круг на вртење 9.6 m
Багажник 265 L
Багажник max 947 L
Тежина на празно возило 1000 kg
Дозволена тежина 1375 kg
Носивост 375 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/55R16
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 170 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.4 L
Потрошувачка просек WLTP 5.1 L
Емисија СО2 WLTP 115 g
Резервоар 37L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда