Suzuki S-Cross 1.5 Strong Hybrid 4WD AGS GLX

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Роботизиран
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1462 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 75 kW (102 КС) / 6000 min-1
Вртежен момент 138 Nm при 4400 min-1
Должина 4300 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1580 mm
Растојание меѓу оски 2600 mm
Растојание од подлога 175 mm
Круг на вртење 10,8 m
Багажник 430 L
Багажник max 1230 L
Тежина на празно возило 1435 kg
Дозволена тежина 1810 kg
Носивост 375 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Највисока брзина 175 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5,9 L
Потрошувачка на пат WLTP 5,0 L
Потрошувачка просек WLTP 5,8 L
Емисија СО2 WLTP 132 g
Резервоар 47L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја - km
Досег при возење на струја во град - km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет - kWh
Моќност на вграден полнач - kW
Моќност на електромотор напред 24 kW
Моќност на електромотор назад - kW
Вртежен момент на електромотор напред 60 Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење -
Највисока брзина при возење на струја 80 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда