Suzuki S-Cross 1.4 Hybrid 4WD Automatik GL Plus

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1373 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 95 kW (129 КС) / 5500
Вртежен момент 235 Nm при 2000 min-1
Должина 4300 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1580 mm
Растојание меѓу оски 2600 mm
Растојание од подлога 175 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник 430 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1385 kg
Дозволена тежина 1780 kg
Носивост 395 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h - s
Највисока брзина 195 km/h
Потрошувачка просек WLTP 6.3 L
Емисија СО2 WLTP 142 g
Резервоар 47L
Сериска опременост
 • Аларм
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда