Suzuki S-Cross 1.4 Hybrid 2WD GL Plus

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1373 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 95 kW (129 КС) / 5500
Вртежен момент 235 Nm при 2000 min-1
Должина 4300 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1580 mm
Растојание меѓу оски 2600 mm
Растојание од подлога 175 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник 430 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1280 kg
Дозволена тежина 1685 kg
Носивост 405 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55r17
Забрзување 0-100 km/h - s
Највисока брзина 195 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5.9 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.3 L
Емисија СО2 WLTP 120 g
Резервоар 47L
Гаранција на возило 5 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда