Suzuki Jimny 1.5 AllGrip Pro GLX

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1462 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 75 kW (102 КС) / 6000
Вртежен момент 130 Nm при 4000 min-1
Должина 3480 mm
Ширина 1645 mm
Висина 1725 mm
Растојание меѓу оски 2250 mm
Растојание од подлога 210 mm
Круг на вртење 9.8 m
Багажник 85 L
Багажник max 830 L
Тежина на празно возило 1165 kg
Дозволена тежина 1435 kg
Носивост 270 kg
Приколка со сопирачки 1300 kg
Каросерија Теренец
Број на врати 3
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 4
Димензија на гуми 195/80R15
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 145 km/h
Потрошувачка во град WLTP 8.1 L
Потрошувачка на пат WLTP 6.8 L
Потрошувачка просек WLTP 7.7 L
Емисија СО2 WLTP 178 g
Резервоар 40L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда