Suzuki Ignis 1.2 Hybrid GLX 2WD Aut

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 61 kW (83 КС) / 6000
Вртежен момент 107 Nm при 2800 min-1
Должина 3700 mm
Ширина 1690 mm
Висина 1605 mm
Растојание меѓу оски 2435 mm
Растојание од подлога 180 mm
Круг на вртење 9.4 m
Багажник 267 L
Багажник max 1097 L
Тежина на празно возило 995 kg
Дозволена тежина 1330 kg
Носивост 335 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 175/65R15
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 155 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.4 L
Емисија СО2 WLTP 122 g
Резервоар 32L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда