Suzuki Ignis 1.2 Hybrid GL Plus 2WD

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 61 kW (83 КС) / 6000
Вртежен момент 107 Nm при 2800 min-1
Должина 3700 mm
Ширина 1690 mm
Висина 1605 mm
Растојание меѓу оски 2435 mm
Растојание од подлога 180 mm
Круг на вртење 9.4 m
Багажник 267 L
Багажник max 1097 L
Тежина на празно возило 935 kg
Дозволена тежина 1330 kg
Носивост 395 kg
Приколка со сопирачки 1000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 175/65R15
Забрзување 0-100 km/h -0 s
Највисока брзина 165 km/h
Потрошувачка во град WLTP 4.9 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.3 L
Потрошувачка просек WLTP 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 110 g
Резервоар 32L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - мануелен
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда