SsangYong Torres 1.5 GDI FWD AT6 Forest Edition

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1497 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 120 kW (163 КС) / 5000 min-1
Вртежен момент 280 Nm при 1500 min-1
Должина 4700 mm
Ширина 1890 mm
Висина 1710 mm
Растојание меѓу оски 2680 mm
Растојание од подлога 195 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник 703 L
Багажник max 1662 L
Тежина на празно возило 1528 kg
Дозволена тежина 2080 kg
Носивост 552 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R18
Забрзување 0-100 km/h - s
Највисока брзина 191 km/h
Потрошувачка во град WLTP 10.5 L
Потрошувачка на пат WLTP 7.2 L
Потрошувачка просек WLTP 8.6 L
Емисија СО2 WLTP 194 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда