SsangYong Rexton 220 e-XDi 4WD Elegance

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2157 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 148 kW (202 КС) при 3800/min
Вртежен момент 441 Nm при 1.600/min
Должина 4850 mm
Ширина 1960 mm
Висина 1825 mm
Растојание меѓу оски 2865 mm
Растојание од подлога 203 mm
Круг на вртење 11,0 m
Багажник 784 L
Багажник max 1977 L
Тежина на празно возило 2145 kg
Дозволена тежина 2800 kg
Носивост 655 kg
Приколка со сопирачки 3000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 7
Димензија на гуми 255/60R18
Забрзување 0-100 km/h - s
Највисока брзина 184 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8,7 L
Потрошувачка на пат NEDC 6,8 L
Потрошувачка просек NEDC 7,5 L
Потрошувачка просек WLTP 8,2 L
Емисија СО2 WLTP 214 g
Резервоар 70L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак - год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Навигација
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда