SsangYong Musso Grand CrewVan 2.2 e-XDi Business

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 2157 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 148,6 kW (202 КС) при 4000/min
Вртежен момент 441 Nm при 1600/min
Должина 5405 mm
Ширина 1950 mm
Висина 1855 mm
Растојание меѓу оски 3210 mm
Растојание од подлога 215 mm
Круг на вртење 12,2 m
Тежина на празно возило 2200 kg
Дозволена тежина 3220 kg
Носивост 1060 kg
Приколка со сопирачки 2300 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 4
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/70R17
Највисока брзина 185 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8,2 L
Емисија СО2 WLTP 215 g
Резервоар 75L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда