SsangYong Korando 1.5 T-GDi Entry

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1497 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 120 kW (163 КС) / 5000
Вртежен момент 280 Nm при 1500 min-1
Должина 4452 mm
Ширина 1870 mm
Висина 1620 mm
Растојание меѓу оски 2675 mm
Растојание од подлога 188 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 551 L
Багажник max 1248 L
Тежина на празно возило 1517 kg
Дозволена тежина 1980 kg
Носивост 463 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/60R17
Забрзување 0-100 km/h 10.9 s
Највисока брзина 194 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.8 L
Емисија СО2 WLTP 171 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда