SsangYong Korando 1.5 T-GDi 4WD Automatic Ultimate

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1497 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 120 kW (163 КС) / 5000
Вртежен момент 260 Nm при 1500 min-1
Должина 4452 mm
Ширина 1870 mm
Висина 1620 mm
Растојание меѓу оски 2675 mm
Растојание од подлога 188 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 551 L
Багажник max 1248 L
Тежина на празно возило 1612 kg
Дозволена тежина 2075 kg
Носивост 463 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/50R19
Забрзување 0-100 km/h 10.9 s
Највисока брзина 189 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.6 L
Емисија СО2 WLTP 197 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Аудио систем
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Сончев кров
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда