Škoda Octavia Scout 2.0 TDI EVO DSG 4×4

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 147 kW (200 КС) / 3600
Вртежен момент 400 Nm при 1750/min
Должина 4703 mm
Ширина 1829 mm
Висина 1487 mm
Растојание меѓу оски 2680 mm
Растојание од подлога 161 mm
Круг на вртење 10.4 m
Багажник 640 L
Багажник max 1700 L
Тежина на празно возило 1602 kg
Дозволена тежина 2195 kg
Носивост 504 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Забрзување 0-100 km/h 6.8 s
Највисока брзина 230 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.4 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 5.1 L
Емисија СО2 WLTP 135 g
Резервоар 57L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда