Škoda Kodiaq 2.0 TDI EVO DSG 4×4 Ambition

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3500
Вртежен момент 360 Nm при 1600/min
Должина 4697 mm
Ширина 1882 mm
Висина 1681 mm
Растојание меѓу оски 2790 mm
Растојание од подлога 192 mm
Круг на вртење 11.6 m
Багажник 835 L
Багажник max 2065 L
Тежина на празно возило 1785 kg
Дозволена тежина 2430 kg
Носивост 518 kg
Приколка со сопирачки 2300 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Забрзување 0-100 km/h 9.6 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.2 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.7 L
Потрошувачка просек NEDC 5.2 L
Емисија СО2 WLTP 138 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда