Skoda Fabia 1.0 MPI (80 КС) Selection

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 999 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 59 kW (80 КС) / 6300
Вртежен момент 93 Nm при 3700 min-1
Должина 4108 mm
Ширина 1780 mm
Висина 1482 mm
Растојание меѓу оски 2564 mm
Растојание од подлога 138 mm
Круг на вртење 9.9 m
Багажник 380 L
Багажник max 1190 L
Тежина на празно возило 1116-1269 kg
Дозволена тежина 1509-1609 kg
Носивост 404-528 kg
Приколка со сопирачки 800 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/65R15
Забрзување 0-100 km/h 15.5 s
Највисока брзина 179 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 3.9 L
Потрошувачка просек WLTP 4.5 L
Емисија СО2 WLTP 104 g
Резервоар 40L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Аудио систем
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда