Seat Tarraco 2.0 TDI 150 DSG 2WD Xcellence

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3000
Вртежен момент 360 Nm при 1600 min-1
Должина 4735 mm
Ширина 1839 mm
Висина 1658 mm
Растојание меѓу оски 2790 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.9 m
Багажник 760 L
Багажник max 1775 L
Тежина на празно возило 1728 kg
Дозволена тежина 2270 kg
Носивост 542 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/50R19
Забрзување 0-100 km/h 10.1 s
Највисока брзина 196 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка просек WLTP 5.4 L
Емисија СО2 WLTP 142 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркирање – самостојно
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда