Seat Ibiza 1.0 80 Style

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 999 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 59 kW (80 КС) / 6300
Вртежен момент 93 Nm при 3750 min-1
Должина 4059 mm
Ширина 1780 mm
Висина 1444 mm
Растојание меѓу оски 2564 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10.4 m
Багажник 355 L
Багажник max 1165 L
Тежина на празно возило 1102 kg
Дозволена тежина 1620 kg
Носивост 518 kg
Приколка со сопирачки 800 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/65R15
Забрзување 0-100 km/h 15.3 s
Највисока брзина 169 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.2 L
Потрошувачка просек NEDC 4.7 L
Потрошувачка просек WLTP 5.4 L
Емисија СО2 WLTP 122 g
Резервоар 40L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда