Seat Ateca 2.0 TDI 115 Reference

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1968 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 85 kW (115 КС) / 3500
Вртежен момент 300 Nm при 1750 min-1
Должина 4381 mm
Ширина 1841 mm
Висина 1601 mm
Растојание меѓу оски 2638 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10.9 m
Багажник 510 L
Багажник max 1604 L
Тежина на празно возило 1468 kg
Дозволена тежина 2000 kg
Носивост 532 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/60R16
Забрзување 0-100 km/h 10.9 s
Највисока брзина 185 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.8 L
Потрошувачка просек NEDC 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 127 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда