Renault Austral Techno Esprit Alpine 160 mild hybrid

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1332 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 116 kW (158 КС) / 5250 min-1
Вртежен момент 270 Nm при 1800 min-1
Должина 4510 mm
Ширина 1825 mm
Висина 1618 mm
Растојание меѓу оски 2667 mm
Растојание од подлога 170 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 500 L
Багажник max 1525 L
Тежина на празно возило 1539 kg
Дозволена тежина 2003 kg
Носивост 464 kg
Приколка со сопирачки 1800 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/45R20
Забрзување 0-100 km/h 9.7 s
Највисока брзина 174 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.3 L
Потрошувачка просек WLTP 6.2 L
Емисија СО2 WLTP 141 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда