Range Rover Velar D200 AWD S

Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1997 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 150 kW (204 КС) / 3750 min-1
Вртежен момент 430 Nm при 1750 min-1
Должина 4797 mm
Ширина 1933 mm
Висина 1657 mm
Растојание меѓу оски 2874 mm
Растојание од подлога 213 mm
Круг на вртење 12 m
Багажник 552 L
Багажник max 1358 L
Тежина на празно возило 2003 kg
Дозволена тежина 2590 kg
Носивост 587 kg
Приколка со сопирачки 2400 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 255/55R19
Забрзување 0-100 km/h 8.3 s
Највисока брзина 210 km/h
Потрошувачка просек WLTP 7 L
Емисија СО2 WLTP 183 g
Резервоар 62L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост