Range Rover Evoque P300e AWD Dynamic SE

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 147 kW (200 КС) / - min-1
Вртежен момент 540 Nm
Должина 4371 mm
Ширина 1900 mm
Висина 1649 mm
Растојание меѓу оски 2681 mm
Растојание од подлога 211 mm
Круг на вртење 11.9 m
Багажник 472 L
Багажник max 1156 L
Тежина на празно возило 2157 kg
Дозволена тежина 2660 kg
Носивост 503 kg
Приколка со сопирачки 1600 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 7.2 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка просек WLTP 1.3 L
Емисија СО2 WLTP 29 g
Резервоар 57L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 67 km
Досег при возење на струја во град 80 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 14.9 kWh
Моќност на вграден полнач 2,3 kW
Моќност на електромотор напред - kW
Моќност на електромотор назад 80 kW
Вртежен момент на електромотор напред - Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење 100%: 402 min. (AC Schuko 2,3 kW), 192 min. (AC 1-фазен ѕиден полнач/Станица 4,6 kW), 132 min. (AC 1-фазен ѕиден полнач/Станица 7,0 kW); 80%: 30 min. (DC станица 32,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја 135 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аудио систем
 • Багажник со самостојно отворање
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда