Range Rover Evoque P160 FWD S

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 118 kW (160 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 260 Nm при 1600 min-1
Должина 4371 mm
Ширина 1900 mm
Висина 1649 mm
Растојание меѓу оски 2681 mm
Растојание од подлога 212 mm
Круг на вртење 11.9 m
Багажник 472 L
Багажник max 1156 L
Тежина на празно возило 1792 kg
Дозволена тежина 2300 kg
Носивост 549 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/60R18
Забрзување 0-100 km/h 10.3 s
Највисока брзина 199 km/h
Потрошувачка просек WLTP 7.8 L
Емисија СО2 WLTP 177 g
Резервоар 67L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда