Range Rover D350 AWD LWB HSE (7 seats)

Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2998 ccm
Број на цилиндри 6 цил.
Моќност 257 kW (350 КС) / 4000 min-1
Вртежен момент 700 Nm при 1500 min-1
Должина 5252 mm
Ширина 2047 mm
Висина 1870 mm
Растојание меѓу оски 3197 mm
Растојание од подлога 294 mm
Круг на вртење 11,5 m
Багажник 212 L
Багажник max 2050 L
Тежина на празно возило 2665 kg
Дозволена тежина 3400 kg
Носивост 735 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Висока (пр S-Class)
Број на седишта 7
Димензија на гуми 285/45R22
Забрзување 0-100 km/h 6.4 s
Највисока брзина 234 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.2 L
Емисија СО2 WLTP 215 g
Резервоар 80L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост