Range Rover D300 AWD Autobiography

Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2998 ccm
Број на цилиндри 6 цил.
Моќност 221 kW (300 КС) / 4000 min-1
Вртежен момент 650 Nm при 1500 min-1
Должина 5052 mm
Ширина 2047 mm
Висина 1870 mm
Растојание меѓу оски 2997 mm
Растојание од подлога 295 mm
Круг на вртење 11,4 m
Багажник 818 L
Багажник max 1841 L
Тежина на празно возило 2505 kg
Дозволена тежина 3350 kg
Носивост 845 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Висока (пр S-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 285/45R22
Забрзување 0-100 km/h 6.9 s
Највисока брзина 218 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.3 L
Емисија СО2 WLTP 218 g
Резервоар 80L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост