Poer 2.0 Turbo Premium 8AT 4WD

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1967 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 4000-5500 min-1
Вртежен момент 360 Nm при 1800-3600 min-1
Должина 5410 mm
Ширина 1934 mm
Висина 1886 mm
Растојание меѓу оски 3230 mm
Растојание од подлога 210 mm
Круг на вртење 13,5 m
Багажник - L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1900 kg
Дозволена тежина 2827 kg
Носивост 927 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Забрзување 0-100 km/h 12,0 s
Највисока брзина 170 km/h
Потрошувачка просек WLTP 10,5 L
Емисија СО2 WLTP 291 g
Резервоар 80L
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда