Peugeot 308 SW PureTech 130 Active Pack

Мотор Бензин
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 230 Nm при 1750 min-1
Должина 4636 mm
Ширина 1852 mm
Висина 1442 mm
Растојание меѓу оски 2732 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 608 L
Багажник max 1634 L
Тежина на празно возило 1385 kg
Дозволена тежина 1850 kg
Носивост 465 kg
Приколка со сопирачки 1250 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R17V
Забрзување 0-100 km/h 9.8 s
Највисока брзина 210 km/h
Потрошувачка во град WLTP 6.8 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.0 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 128 g
Резервоар 52L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда