Peugeot 301 1.6 VTi 115 Auto Active

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1587 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 85 kW (115 КС) / 6050 min-1
Вртежен момент 150 Nm при 4000 min-1
Должина 4445 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1466 mm
Растојание меѓу оски 2652 mm
Растојание од подлога 142 mm
Багажник 549 L
Багажник max 1091 L
Тежина на празно возило 1165 kg
Дозволена тежина 1591 kg
Носивост 426 kg
Приколка со сопирачки 1011 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/55R16
Забрзување 0-100 km/h 11.8 s
Највисока брзина 188 km/h
Потрошувачка во град WLTP 10.0 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.6 L
Потрошувачка просек WLTP 7.3 L
Резервоар 50L
Сериска опременост
  • Воздушни перници за возач и совозач
  • Клима уред - мануелен
  • Мултифункциски волан
  • Патен компјутер
  • Прозорци – електрика - напред
  • Радио
  • Ретровизори - електрика
  • Ретровизори - загревани
  • Темпомат
  • Централна брава со далечинска команда